Sağlıklı Beslen Sağlıklı Yaşa

SAMS GIDA

Hakkımızda

2019 yılında Gaziantep 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 10.000 m² kapalı alana sahip modern tesislerinde faaliyetlerine başlayan Sams Gıda, glutensiz ve vegan ürünler başta olmak üzere, sağlıklı atıştırmalıklar, sağlıklı kahvaltılıklar ve sağlıklı bakliyat grubu ürünleri üretimi gerçekleştirmektedir.

Sams Gıda, tüm dünyada yükselen bir değer haline gelen sağlıklı beslenme trendine uygun olarak üretimini gerçekleştirdiği inovatif gıda ürünlerini, Glutensiz Fabrika, Loft, Çipo, Çoko Boom markalarıyla müşterilerine sunmaktadır. Kısa sayılabilecek bir zaman zarfında Glutensiz Fabrika, hem sağlıklı gıda ürünü tüketicilerinin hem de glutensiz beslenmek durumunda olan çölyak hastalarının çok sevdiği ve ısrarla talep ettiği bir marka haline gelmiştir.  

 

 width=

Sams Gıda, hammadde temininden sevkiyata, tüm süreçlerde kaliteyi, gıda güvenliğini ve hijyeni ön plana almaktadır. Tüm aşamalarda risk faktörlerini 7/24 dikkatle gözeterek gıda üretimindeki en üst düzey standartlara uygun şekilde üretimlerini gerçekleştiren Sams Gıda tesisleri bağımsız denetim kuruluşları tarafından düzenli olarak denetlenmekte ve belgelendirilmektedir.

Sağlıklı atıştırmalık grubunda başta karabuğday patlağı olmak üzere, pirinç patlağı, mısır patlağı ve nohut patlağı ürünleri yer almaktadır. Formuna öze gösteren ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyen tüketicilerin severek tükettiği sağlıklı atıştırmalıklar sade, çörek otlu, kinoa ve chialı, zeytin-mevsim yeşillikli ve kakaolu olmak üzere farklı damak zevklerine hitap eden çeşitli tatlarla tüketicilere sunulmaktadır.

Sağlıklı kahvaltılık ürünleri grubunda, kahvaltılık gevrekler, müsli, yulaf ezmesi, badem ezmesi ve antepfıstığı ezmesi gibi ürünler yer almaktadır. Sams Gıda, günlük kahvaltı rutininde düşük kalorili, hafif ve lezzetli ürünler arayan tüketicilere sağlıklı alternatifler sunmaktadır.

Karabuğday, çiğ karabuğday, karabuğday unu, yulaf unu, yulaf ezmesi, nohut unu, kinoa, kinoa unu gibi ürünlerini, çeşitli gramajlarda özel ambalajlarda paketleyen Sams Gıda, sağlıklı bakliyat grubu kategorisinde de çok tercih edilmektedir.

Ürünlerini başta kendi e-ticaret sitesi ve online pazaryerlerinde açmış olduğu mağazalarında satışa sunmuş olan Sams Gıda, çağın teknolojik yeniliklerine ayak uydurarak, tüketicilerin arzu ettikleri ürünlere en hızlı, en pratik ve güvenli şekilde ulaşmalarını sağlamaktadır.

Yenilikçi ürünlerini Avrupa ve körfez ülkelerine ihraç etmeye başlamış olan Sams Gıda, yakın gelecekte ihracat pazar payını artırmayı ve tüm dünya marketlerinde bulunarak ülkemiz ihracatına katkı sağlamayı hedeflemektedir. Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinde ürünleri satışta bulunan Sams Gıda, ar-ge ve inovasyona verdiği önemle ürün yelpazesini her geçen gün genişletmeye devam etmektedir.

Sams Gıda mutluluğun beden, zihin ve ruh dengesinin sağlanmasına bağlı olduğuna, bunun da sağlıklı beslenme ile gerçekleşebileceğine inanmaktadır. Bu doğrultuda sağlıklı ürünler üreten Sams Gıda, tüm müşterilerinin ve paydaşlarının mutluluğunu esas almaktadır.